Haber

Canan Kaftancıoğlu: Nükleer enerjiye karşı çıkanların görüşü alınmıyor

MUSTAFA USTASI

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu Sinop’ta; “Halkın karşı çıkmasına rağmen, sadece Sinop’ta değil, ülkenin birçok yerinde ve ülkenin birçok yerinde nükleer enerji konusunda tek adam yaklaşımına yakışır bir şekilde yürütülen süreçler var. Kabul edilebilir bir durum değil” dedi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “Nasıl Belediye, Nasıl Yerel Yönetim İstiyoruz?” panele katıldı. Panelin ardından açıklamalarda bulunan Kaftancıoğlu, şunları söyledi:

“VATANDAŞLARIMIZLA, CUMHURİYET HALK PARTİSİ HÜKÜMETİ İLE GÖRÜŞMEK İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

“Dünyanın her yerindeki tüm ülkelerin güce ihtiyacı var. Ama nasıl bir gücün gücü olduğu sorusu çok daha değerli ve değerli bir soru. Bugün sosyalist belediyecilik ve halkçı belediyecilik üzerine konuştuğumuz bir toplantının ardından Türkiye halkı, Sinop’ta doğaya, kente ve vatandaşların haklarına sahip çıkan, sağlıklı elektrik üretim mekanizmalarından ve ihtiyacı olan elektriği üreten sistemlerden bahsedebilirken maalesef Sinop halkının fikri olmadan karşı çıktığını da biliyorum. işine geldiği halde gerçekleştirdiği süreçler.Bu kabul edilebilir bir durum değil.Ama bizim inkar etmemiz maalesef olmayacağı anlamına gelmiyor.Sosyal olarak vatandaş olarak üretmek ve idame ettirmek mümkün. toplumsal, demokratik ve yenilenebilir gücü ve sağlıklı gücü örgütleyerek yansıtacağız.Cumhuriyet Halk Partisi hükümeti ile süreçleri vatandaşlarımızla buluşturmak için çaba sarf etmeye devam edeceğiz.”

arguvanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu