Haber

Babacan, Erdoğan’ın Kazandığı Senaryoda Ekonomiyi Anlattı: “Bu Ülkede Yarın Elektrik Kesintileri Başlıyor”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, İsmail Küçükkaya’nın sabah programında Erdoğan’ın seçimi kazanması halinde Türkiye ekonomisinin girebileceği senaryoları anlattı. Babacan uyardı, ‘Daha kötüsü var… Yarın elektrikler kesilecek, yarın yakıt hatları başlayacak, paranızla benzin bulamıyorsunuz’.

Babacan, “Bu ülke daha önce hiç bu kadar batmamıştı” dedi. “Hükümet işbaşında olduğu sürece Türkiye ekonomisi asla düzelmez. Erdoğan kazanırsa daha da kötüleşir.”

İşte o anlar ⬇️

Babacan dedi ki:

‘Soğanın tahılla satıldığı bir durumdayız. Erdoğan ne yaptı? Bütün bu süreçte vatandaşların dini hassasiyetlerini ve milli duygularını suistimal ettiler.

Finansmana erişim son derece zorlaştı. Nakit sistemi kurudu. Merkez Bankası rezervleri eksiye düştü. Merkez Bankası’nın kasaları boşaldığı gibi Merkez Bankası da artık borca ​​battı. Ulusal para birimini de sattılar. Döviz hesaplarını değiş tokuş ettiler.

Erdoğan ikinci turda kazanırsa, Türkiye gerçekten ekonomik bir felaket bekliyor. 11 yıldır ülke ekonomisini yöneten bir vatandaş olarak bu uyarıyı yapmak benim görevim’ dedi.

“Yarın bu ülkede elektrik kesintileri başlıyor”

“Işıklar açık değil mi? Yarın bu ülkede elektrik kesintileri olacak. Yakıt hatları yarın başlıyor. Paran olsa da benzin bulamazsın bu ülkede. Ameliyathanelerde doktorlarımız en gerekli malzemeleri bulamıyor. Bunu uyarmalıyım. Çünkü diğer ülkelerde çok görüyoruz, kötü yönetilen ülkelerde daha kötüsü var’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu