Ekonomi

Scotiabank BBB Foods için 33$ hisse fiyat hedefi belirledi, büyüme potansiyeline dikkat çekti

Salı günü Scotiabank, Meksika’da faaliyet gösteren indirimli market perakendecisi BBB Foods Inc’i (NYSE:TBBB) güçlü bir destekle incelemeye başladı. Bankanın analisti, şirketin A sınıfı adi hisselerine “Sektör Outperform” notu verdi ve 33,00 $ fiyat hedefi belirledi.

Bu hedef, mevcut değerlemeden yaklaşık %57’lik bir potansiyel getiriye işaret ediyor ve 10,3 katlık yakın vadeli EV/EBITDA ile karşılaştırıldığında, 15,5 katlık 2025E EV/EBITDA hedef değerlemesine dayanıyor.

Tiendas 3B mağaza formatıyla bilinen BBB Foods, 2023 sonunda kaydedilen yaklaşık 2.300 mağaza ile önemli bir büyüme göstermiştir. Scotiabank’ın kapsama notunda, önümüzdeki üç yıl boyunca öngörülen yaklaşık %17’lik yıllık bileşik büyüme oranı (CAGR) ile şirketin etkileyici büyüme oranının altı çizildi. Analistin beklentileri, perakendecinin çift haneli aynı mağaza satışları (SSS) büyümesi geçmişiyle destekleniyor.

Analistin olumlu görünümü BBB Foods’un finansal performansını da kapsıyor ve hem FAVÖK hem de hisse başına kazançta (EPS) önemli bir büyümenin devam edeceğini öngörüyor. Şirketin “Bueno, Bonito y Barato” (İyi, Güzel ve Uygun Fiyatlı) adında özetlenen iş modeli ve pazar konumlandırması da olumlu derecelendirmeye katkıda bulunan faktörlerdi.

Scotiabank’ın teminat notu, BBB Foods’un stratejik operasyonlarına ve büyüme yörüngesini sürdürme kabiliyetine olan güveni yansıtmaktadır. Bankanın değerlendirmesi, öngörülebilir gelecekte önemli hissedar değeri sağlaması beklenen sağlam bir genişleme planına işaret ediyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu