Haber

Otlukbeli Kaymakamlığından Özdağ’ın tweet’iyle ilgili açıklama

Erzincan’ın Otlukbeli Kaymakamlığı, Zafer Parti Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın bugün sosyal medya hesabından paylaştığı tweet’e ilişkin açıklama yaparak tezlerin asılsız olduğuna dikkat çekti.

Özdağ, bugün saatlerinde yaptığı paylaşımda, “Erzincan’ın Otlukbeli ilçesi kaymakamı (söz konusu kaymakam görevi bıraktı) 1 ay önce muhtarlarla yaptığı toplantıda, mültecilerin köy nüfusuna kaydedilmesini istedi. Muhtarlar itiraz ettiler, sıra köylere mi geldi, Anadolu’yu işgal mi ediyorsunuz?” sözlerini verdi.

Konuyla ilgili Otlukbeli Kaymakamlığından şu açıklama yapıldı:

“1. 17.01.2023 tarihinde sosyal medyada atılan ve “sığınmacıların rezerve edilmesi” iddiasıyla atılan tweet ile ilgili olarak bu açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.

2. Otlukbeli ilçemizde eski kaymakam Temmuz 2022’de istifa etmiş olup, mevcut kaymakam Ağustos 2022’de göreve başlamıştır. Bu sebeple mütalaada eski kaymakamın 1 ay önce toplantı yaptığı belirtilmesine rağmen , bu mümkün değil.

3. Ayrıca, Türk vatandaşı olmayan hiç kimsenin Türk nüfus kütüğüne kaydı yapılamaz ve iddia tamamen asılsızdır. Kamunun bilgisine sunulur.” – ERZİNCAN

haber-eruh.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu