Haber

Mustafa Sarıgül: Erdoğan’ın sert açıklamaları ters etki yapıyor

türkiyeDeğişim Partisi Genel, CHP Erzincan Milletvekili adayı Mustafa Sarıgül ; “Sayın Erdoğan’ın sert açıklamaları ters etki yapmaya başladı. Ben tabanda bir ayrışma görüyorum. 6 Mayıs’ta Erzincan’da yaptığımız miting de bunu gösteriyor. Erzincanlı 42 bin mitinge katıldı. Hepsine teşekkür ediyorum. Bu rakam. İstanbul’da 2,5 milyona ulaştı. Kılıçdaroğlu Erzincan’da birinci olacak” dedi.

türkiyeDeğişim Partisi Genel Başkanı CHP Erzincan Milletvekili Adayı Mustafa Sarıgül, oy süreci takdir etti. ANKA KUŞU HaberlerAjansına konuşan Sarıgül, “Erzincan’da siyasi istikrarın değiştiğini” belirterek, şunları söyledi:

“Erzincan’ımızda canlı, heyecanlı ve Erzincan seferberliği yürütüyoruz. Elimizle, sesimizle, nefesimizle Erzincan’ımızın her bir ferdine, her köşesine ulaşıyoruz. Erzincan’ımızın hak ettiği yerde olmadığını, hak ettiğini anlatıyoruz. Sivas ve Erzurum’un ortasında kaldı, buna razı değiliz. Erzincan’ Türkiye’nin imkan ve kaynaklarını değerlendirerek hak ettiği noktaya geleceğimizin sözünü veriyoruz. Çok güzel dönüşümler yaşıyoruz. Erzincanlı seçmeni dinamik seçmenler 20 yıldır ülkeyi yöneten AK Parti kadrolarının şevklerini ve şevklerini kaybettiklerinin farkındalar ve değişim istiyorlar Evet Erzincan’da siyasi istikrar değişti 14 Mayıs İnanıyorum ki sandık bu gerçeği seçimlere kaydedecektir.

Milletvekilliğim ve belediye başkanlığım süresince, siyasi parti ayrımı gözetmeksizin hemşehrim neye gelirse, elimden gelen desteği verdim. Erzincan belediyelerine yardım ettim. Köylerine yardım ettim. Erzincan’dan elimi hiç çekmedim. Bunun sonucunu ve sahaya yansımalarını görüyorum. Kılıçdaroğlu’na 1 oy, CHP’ye 1 oy istiyoruz. Şu an itibariyle 2’de 2 yapmaya çok yakınız.

Sayın Erdoğan 20 yıldır iktidar olmanın bıkkınlığını yaşıyor ama bu 20 yılda yarattığı bir seçmen tabanı da var. Bu tabanı birleştirmek için yaptığı sert hamleler ters etki yapmaya başladı. Üs başında bir parçalanma görüyorum. 6 Mayıs’ta Erzincan’da yaptığımız miting de bunu gösteriyor. Erzincan bu mitingle tarih yazdı. Türkiye kamuoyunun gündemindeydi. Mitinge Erzincan’dan 42 bin kişi katıldı, hepsine teşekkür ediyorum. Bu sayı İstanbul’da 2,5 milyona tekabül ediyor. Kılıçdaroğlu Erzincan’da birinci olacak.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

dortdivan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu