Haber

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali Demir, Nebi Hatipoğlu’na tepki gösterdi

MELTEM KARAKAŞ

İyi partiBaşkan Yardımcısı Ali Demir, EskişehirKatıldığı istişare toplantısında; İyi parti Türkiye’den istifa ederek AKP’ye katılan ve Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olan Nebi Hatipoğlu’na tepki gösterdi. Demir, “Mevcut milletvekili jet hızıyla parti değiştirerek, Eskişehir’de belediye başkan adayı oldu. 14 Mayıs 2023 seçimlerinde aday olacak.” İyi parti Tüzel kişiliği adı altında TBMM’ye girmiştir. “Elbette etik olan parti değiştirmekti ama milletvekilliğinden de istifa etmesi gerekiyor” dedi.

İyi parti Milli Güvenlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Demir, partisinin Eskişehir İl Başkanlığı’nın istişare toplantısına katıldı. Toplantıya İYİ Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Melih Aydın, Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Emine Edizgil, Eskişehir İl Başkanı Serdar Ulucan ve partililer katıldı. İYİ Parti’den AKP’ye geçerek, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olan Nebi Hatipoğlu’na tepki gösteren Demir, şunları söyledi:

“VATANDAŞIN SANDIKTA GEREKLİ CEVABI VERECEĞİNE İNANIYORUZ”

“Mevcut milletvekili hızla parti değiştirip, Eskişehir’de belediye başkan adayı oldu. 14 Mayıs 2023 seçimlerinde İYİ Parti tüzel kişiliği adı altında o Meclis’e girdi. Tabi ki etik olan parti değiştirmekti. ama milletvekilliği görevinden de istifa etmelidir.Burada da Melih Kardeşimiz ve İYİ Parti’nin değerli cesur insanları seçmenin hak ve menfaatlerini korumak için çalışmalarını yürütüyorlar.Büyüklerin takdiri Türk milletinin bu gelişmeleri yakından takip ettiğine ve sandıkta gerekli cevabı vereceğine inanıyoruz. DÜZGÜN Parti kazanmak veya kaybetmek için kurulmuş bir parti değildir. “Parti programı vardır. Tüzüğü, unsurları ve amacı olan bir partidir. GÜZEL Partisi kutuplaşmış siyasette seçmene alternatif olarak parti siyaseti yürütmektedir. Amacı yerel seçimlerde en fazla belediye başkanı yetiştirmek, oy oranını artırmak ve genel seçimlerde iktidara gelmektir.”

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu