Yaşam

Büyükşehir Kağıtspor altyapısının gururu Yenen ve Bulut kardeşler dünya şampiyonasında mücadele edecek.

 
Büyükşehir Kağıtspor altyapısının gururu Yenen ve Bulut kardeşler dünya şampiyonasında mücadele edecek.

Kağıtsporlu kardeşler dünya şampiyonluğunda

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’un altyapısından yetişen 4 kardeş, 24-29 Ekim tarihleri ​​arasında Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenecek Büyükler Dünya Şampiyonası’nda mücadele edecek Karate A Milli Takımı’na seçildi.

MİLLİ TAKIMDA SEÇİLDİLER
Kağıtspor’un altyapısında küçük yaşta karate sporuna başlayan Kocaeli’nin Derince ilçesinde yaşayan iki kardeş ile İzmit’te bu spora gönül veren iki kız kardeş, Budapeşte’de düzenlenecek 2023 Dünya Karate Şampiyonası’na adına Budapeşte’de düzenlenecek 2023 Dünya Karate Şampiyonası’na katılacak. türkiye milli takımının. Bulut ve Yenen kardeşler, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Kulübü’nde karate antrenörü olan babaları İsmail Hakkı Bulut ve başantrenör Mesut Kolaylı’nın gözetiminde antrenmanlarına devam ediyor.

KARDEŞ VE KARDEŞ
32 yaşındaki Tuba Yakan (Yenen) 55 kilo kumite kol kategorisinde, 22 yaşındaki kız kardeşi Fatma Naz Yenen ise 61 kilo kumite bayanlar kategorisinde; 22 yaşındaki Enes Bulut, 75 kilo kumite kategorisinde yarışacak, 20 yaşındaki kardeşi Ahmet Bulut ise milli takımda +84 kilo kumite kategorisinde yarışacak.

“MİLLİ FORMA GİYMEK BİR GURUR”
Tuba Yakan (Yenen), “Çok çalıştık ve sonunda emeğimizin karşılığını aldık. Milli takımda olduğum için çok mutluyum. Dünya şampiyonasında ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum” dedi. Fatma Naz Yenen, “Milli takıma seçilmek benim için büyük bir onur ve gururdur.” Dünya şampiyonasında ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için elimden geleni yapacağım” dedi.

Bulut Kardeşler; “Bayrağımızı Yükseltmek İçin Mücadele Edeceğiz”
Enes BULUT da, “Milli takımda olduğum için çok mutluyum. Dünya şampiyonasında ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için kardeşimle birlikte elimden geleni yapacağım.”
Ahmet BULUT, “Dünya şampiyonasına katılmak her sporcunun hayalidir. Allah’ın bana bu hayali nasip etmesinden dolayı çok mutluyum. Bayrağımızı dünya şampiyonasında dalgalandırmak için elimden geleni yapacağım, umarım ülkemizi temsil edeceğim” dedi. en iyi şekilde.”

Baba Bulut; “Çocuklarımla gurur duyuyorum”
Teknik Direktör İsmail Hakkı BULUT, çocuklarının milli takıma seçilmesinden büyük mutluluk duyduğunu belirterek; “Çocuklarımla gurur duyuyorum. Başarılarında emeği geçen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’a, Kulüp Başkanımız İbrahim Erçin’e ve başantrenörümüz Mesut Kolaylı’ya teşekkür ediyorum” dedi.
 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu