Haber

Bakıcı 91 çocuğa cinsel istismardan tutuklandı

Avustralya’da 91 çocuğa cinsel istismarda bulunduğu bildirilen bakıcı, 1600’den fazla hatayla suçlandı. Adı açıklanmayan 45 yaşındaki adamın taciz anlarını fotoğraf çekerek internette paylaştığı belirtildi. Avustralya polisi, zanlının 15 yıl boyunca yurtiçinde ve yurtdışında çocukları hedef aldığını söyledi.

EV ARAMA YAPILDI, 4000 GÖRSEL BULUNDU

Sanık, kaydettiği görüntüleri 2014’te internette paylaşınca yakalandı. Geçen yıl ağustos ayında yapılan aramada, sanığın konutundaki taciz görüntülerinin olduğu bir sabit disk bulundu. Sabit sürücüye yaklaşık 4.000 başka istismar görüntüsü kaydedildi.

Sanık, 10 yaşın altındaki bir çocuğa 110 kez cinsel tacizde bulunmak da dahil olmak üzere 1623 suçlamayla karşı karşıya.

87 ÇOCUK TANIMLANDI

2007’den 2022’ye kadar çocuk bakımevlerinde çalışan erkek tarafından istismara uğrayan 87 kız çocuğunun kimliklerinin belirlendiği ve ailelerine haber verildiği bildirildi. 4 çocuğun yurt dışında ikamet ettiği ve kimliklerinin belirlenmesi için çalışmaların sürdüğü belirtildi.

Avustralya Federal Polisi Komiser Yardımcısı Justine Gough, kimlik belirleme sürecinin “zaman aldığını” söyledi ve suçlamaları “tüyler ürpertici” olarak nitelendirdi. “Bu kişinin çocuklara yaptıkları hayal gücünün ötesinde. Uzun polislik yaptıktan sonra şaşırmamaya çalışıyorsunuz ama bu çok vahim bir durum” dedi.

Yeni Güney Galler Polisi Komiser Yardımcısı Michael Fitzgerald, “Bu, yaklaşık 40 yıllık polisliğimde gördüğüm en korkunç çocuk istismarı vakalarından biri” dedi. (DIŞ HABERLER)

habersogutlu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu