Haber

Bakan Koca açıkladı: 294 yaralı var, 18’inin durumu ağır

Hatay’da 3 dakika aralıklarla meydana gelen 6.4 ve 5.8 büyüklüğündeki depremlerde yıkılan binalarda kurtarma çalışmaları devam ederken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son durumu açıkladı.

Twitter’dan açıklama yapan Koca, akşam saatlerinde meydana gelen sarsıntılarda yaralanan ve resmi açıklamalara göre 3 kişinin hayatını kaybettiği 294 kişiden 18’inin durumunun ağır olduğunu söyledi.

Bakan Koca’nın paylaşımı şöyle: “Hatay’da bu akşam yaşadığımız iki depremde 294 yaralımız var. Maalesef 18’inin durumu ağır. İlk tıbbi müdahalenin ardından hava ve kara yoluyla Adana ve Dörtyol’a sevk edildiler.” .Tüm ilçelerimizde Sahra Hastaneleri hastalarımız için gerekli Motamot hizmet vermeye devam ediyor

6 Şubat depreminden sonra hizmetlerine devam eden bazı sağlık kuruluşlarımızda bu üçüncü depremde şu anda detaylı incelenemeyen bazı çatlaklar gözlemlenmiş ve tedbir amaçlı hastalarımız sevk edilmiştir.

Yaralılarımıza, hastalarımıza, bölge halkına ve tüm ülkemiz insanlarına bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah sağlık ve sıhhatle acılarımızı dindirsin, yeni acılardan ve telaşlardan korusun.” (HABER MERKEZİ)

alpu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu