Haber

Ayvalık Belediye Başkanı altyapı sorunlarını dile getirdi

Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün (BASKİ) olağan genel kuruluna katılan Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin; Kentin altyapısı, su patlamaları ve atık sistemi sorunlarını ele aldı.

Yaz boyunca su patlamaları nedeniyle büyük sıkıntılar yaşandığını belirten Önder Ergin, altyapı sorununun kökünden çözülmesi için Ayvalık’ın bir an önce yatırım programına alınmasını istedi.

Başkan Mesut Ergin, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Matbaa Genel Müdürlüğü’nün Kasım Olağan Genel Kurulu’nda defalarca dile getirdiği konuları yeniden ele aldı; Ayvalık’ta özellikle merkezde kanalizasyon sızıntıları nedeniyle iç denizin kirlenmesine neden olan çok eski altyapının bir an önce yenilenerek yatırım programına alınması ve kapsamlı bir “Altyapı Yatırımı” yapılması talebini yineledi. Patlamalardan kesintilere kadar her konuyu ilgilendiriyor ve bunu daha önce de defalarca dile getirdi.

Ayvalık’ta özellikle yoğun geçen yaz aylarında günde yaklaşık 50 ila 70 su patlamasının Balıkesir’in vitrini olan ilçeye gelenleri hayal kırıklığına uğratmakla kalmayıp, ilçe sakinlerinin hayatını da kabusa çevirdiğini vurgulayan, Önder Ergin şunları söyledi: Ayvalık Atıksu Arıtma Tesisi’nin zamanında yapılmış büyük bir hata olduğunun da altını çizdi.

Kamuoyunu aydınlatmak amacıyla BASKİ Genel Müdürlüğü’ne sorular soran Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Altınova’daki Arıtma Tesisi’nin bünyesinde yer alması nedeniyle Tarımsal Sulama amacına hizmet edecek şekilde faaliyetine devam etmesi gerektiğini vurgulamayı ihmal etmedi. tarım arazileri. – BALIKESİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu