Haber

Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET SK 6 futbolcuyla sözleşme imzaladı

Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek olan Kadınlar Süper Ligi’nin şampiyonu Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET SK, yeni sezon öncesi 6 futbolcuyla sözleşme imzaladı.

FOMGET, ALG Spor’un sağ beki Medine Erkan ve sol bek Beyza Kocatürk, Fatih Karagümrük’ün defans oyuncusu Dilan Yeşim Taşkın, Amedspor’un Azerbaycanlı sağ bek Vusale Seyfaddinova, Kanadalı defans oyuncusu Gabrielle Diane Viviner ve 46 kez İsrail Kadın Milli Futbol Grubu orta saha oyuncusu Marian Awad ile yıllık sözleşme imzaladı. Kulüp, yeni transferler için Osmanlı Stadı’nda imza töreni düzenledi. YALÇIN DEMİRKOL: AMAÇ GRUPLARIMIZ İmza töreninde konuşan FOMGET Lideri Yalçın Demirkol, şampiyonluk için dönem başında planlama yapmanın çok değerli olduğunu söyledi. Oyuncularla sözleşme yapacağız. Hedefimiz şampiyonlar ligi kümelerinde kalmak. Bunu başarırsak ülkemiz ve Ankara için büyük bir başarı olur. Bu yıl şampiyonluk unvanımızı koruyarak yeniden şampiyon olmayı hedefliyoruz. Geçen sene bütçemiz çok kısıtlıydı. Şampiyonluk gelince sponsorların ilgisini çektik. Dolu dolu bir yıl olsun. Şampiyonlar Ligi için heyecanlıyım, benim için ilk olacak. Dilan Yeşim Taşkın yaptığı konuşmada sezon boyunca hem ligde hem de şampiyonlar liginde ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını belirtti.

İsrailli oyuncu Marian Awad, şampiyonlar liginin büyük bir turnuva olduğunu ve önemli bir takım olduğunu belirterek, “Takım olarak elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Geçen sene Türkiye ile maçım vardı. Buraya gelmeden önce FOMGET hakkında çok güzel şeyler duydum.”

– Ankara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu