Haber

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, G20 Zirvesinde Alınan Nükleer Silah Kararından Memnun

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, G20 ülkelerinin nihai deklarasyonlarında bir kez daha nükleer silah kullanımına karşı net bir taahhütte bulunmalarından büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Scholz, Hindistan’da düzenlediği basın toplantısında, G20 Liderler Zirvesi’nde Ukrayna’nın toprak bütünlüğünün tartışılmaz olduğu yönünde net bir mesaj verildiğini belirterek, “Nükleer silah kullanımına karşı net bir kararlılığın dile getirilmesinden de çok memnunum. bir kez daha buradayım.” söz konusu.

Avrupa, Amerika, Asya ve Afrika ülkelerinin yeni bir birliğe kavuştuğunu vurgulayan Scholz, “Bunların bu zirve için kaydedilebilecek güzel sonuçlar olduğunu düşünüyorum. Bu iş birliği, Rusya’nın, dünya kamuoyunun şiddet unsurlarını bulmadığını gösteriyor.” Rus siyasetinin doğru olduğunu ve bunları kabul etmesi gerektiğini” ifade etti. gösterdi.” dedi.

Olaf Scholz, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in gelecek yıl Brezilya’da düzenlenecek G20 Zirvesi’ne katılma ihtimali sorulduğunda, “Bunun böyle olup olmayacağı spekülasyon meselesi. Ben bu olaya dahil olmak istemiyorum” dedi. bu bahis de.” Cevap verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu