Haber

Vedat Milor: Altılı Masa bir çuval inciri mahvetti

Gastronomi yazarı ve ekonomist Vedat Milor, YETERLİ Partisi Genel Başkanı Meral Akşener’in ‘aday’ tartışmasını gerekçe göstererek Altılar Masası’ndan ayrıldığını söyledi.

Twitter paylaşımlarında “Masadan çıkmanın tek yolu Ekrem İmamoğlu’nun adaylığı gibi görünüyor” diyen Milor, şu değerlendirmelerde bulundu:

“6’lı Masa’nın bir çuval inciri mahvettiği konusunda hemfikiriz. Ama ne olduğunu merak ederek zaman kaybetmenin de anlamı yok. Burada bir şey soracağım.

Siyasi yasağın Ekrem İmamoğlu’nu engelleyeceği söyleniyor. 1- Bu şimdi olmadı. Sanırım bu olmayacak. 2- Olsa bile avantaja dönüştürmek mümkün değil mi?

Bir diğer tartışma da İstanbul belediye başkanlığının kaybedilmesi. Lütfen yanlışsa beni düzeltin, ancak 9 aylık bir kesinti tam olarak nasıl bir israf olur? Türkiye neden Cumhurbaşkanlığı seçimine tercih ediliyor?

Diyelim ki İstanbul dediğin kadar kritik ve gerçekten isteniyor, zaten siyasi yasak gelmez mi?

Siyasi yasak ilk açıklandığında İmamoğlu’nun adaylığı gelseydi olay biterdi diye düşünüyorum. Yasaklamanın bir avantaj sağladığını ve meşruiyet sorunu yarattığını yakın siyasi tarihten biliyoruz. Sonuç ne olursa olsun arzu edilen coşkuyu kanalize etmesi de mümkün olacaktır.”

(HABER MERKEZİ)

haberaglasun.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu