Haber

Ünlü oyuncu Mossad casusu ortaya çıktı! Şoke eden gelişme!

Damdaki Kemancı müzikalinde Tevye karakterini canlandırarak dünya çapında üne kavuşan ve geçen ay hayatını kaybeden İsrailli oyuncu Topol, yurt dışında yaşarken Mossad için çalıştı.

Haaretz gazetesine konuşan Topol’un eşi ve çocukları, oyuncunun Londra’da yaşadığı dönemde İsrail’de tanınan Mossad ajanı Zvi Malkin ile yakın görüşmelerde bulunduğunu söyledi.

“YURTDIŞINA GEZDİĞİNDE, yanına ses kayıt cihazı ve kamera alırdı”

Aile, Malkin’in onları ziyaret ettiğinde görülmemek için evlerine arka bahçeden girdiğini söyledi.

Topol’un ailesi, oyuncunun yurtdışındaki “gizemli” gezilerinde teyp ve kamerasını yanına aldığını paylaştı. Ünlü oyuncunun ailesi, Malkin ve Topol’un bir Arap ülkesinin Avrupa başkentindeki büyükelçiliğini dinlemek için yan binada bir daire kiraladığını ve burayı “diş kliniği” olarak döşediklerini bildirdi.

ELÇİLİK DUVARINA DİNLEME CİHAZI YERLEŞTİRDİLER

Ailenin hikayesine göre, elçilik çalışanı bunu iki casus elçilik duvarında bir delik açmaya çalışırken fark etti. Büyükelçiliğin güvenlik görevlileri geldiğinde oyuncu Topol hasta olarak koltuğa oturdu ve Mossad’dan Malkin doktor rolünü üstlendi. Oyuncunun ailesine göre, büyükelçilik güvenlik görevlileri, diş kliniğindeki ekipmanlardan gelen gürültüye ikna oldular.

8 MART’TA HAYATINI KAYBETTİ

İsrail yapımı 1964 yapımı “Sallah Shabati” sineması, Altın Küre’de “en iyi yabancı film” ödülünü alırken, “gelecek vaat eden oyuncu” ödülünü Haim Topol’a getirdi.

Bunun ardından Topol, Damdaki Kemancı adlı oyunda hem sahnede hem de beyaz perdede canlandırdığı Tevye karakteriyle yurt dışına çıkmış ve uzun yıllar Londra’da yaşamıştır.
İsrailli oyuncu, yurtdışında yaşadıktan sonra geri döndüğü Tel Aviv’de 8 Mart 2023’te 88 yaşında öldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu