Haber

Tekstil Fabrikası Çalışanı, Meslektaşlarının Evinden 1 Milyon 200 Bin Lira Değerindeki Mücevheri Çaldı

DENİZLİ’nin Pamukkale ilçesinde tekstil fabrikası işçisi SA (42) isimli kadın, evinin anahtarını haberi olmadan kopyaladığı 2 meslektaşının evinden toplam 1 milyon 200 bin lira değerindeki takıları çaldı. Jandarmanın ‘Altın Gün’ operasyonunda yakalanan SA, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Kabahatler Soruşturma Timi (JASAT), Pınarkent İlçesi’nde 2 ayrı evden toplam 1 milyon 200 bin lira değerindeki mücevherlerin çalınması olayıyla ilgili soruşturma başlattı. JASAT, bölgelerdeki güvenlik kamera kayıtlarını inceledi. Ekipler, her iki eve de aynı şüpheli kadının girdiğini belirledi. Soruşturmayı derinleştiren jandarma, şüphelinin ihbarı yapan kişilerin çalıştığı tekstil fabrikasındaki iş arkadaşlarından SA olduğunu belirledi. JASAT ve Pamukkale Jandarma Komutanlığının düzenlediği ‘Altın Gün’ operasyonunda evinde yakalanan SA, gözaltına alındı. Adreste yapılan aramada çalınan takılar bulunarak sahiplerine teslim edildi.

ARKADAŞLARI ÇALIŞIRKEN İZİN ALDIK VE HIRSIZLIK YAPTIK

SA, yaptığı açıklamada, görüşme sırasında iki meslektaşının mücevherlerini evlerinde sakladığını öğrendikten sonra güvenini kazanmak amacıyla kendisini evine davet ettiğini ve mücevherlerini kendisine gösterdiğini söyledi. SA daha sonra arkadaşlarının evlerini ziyarete gittiğini ve mücevherlerini görme bahanesiyle yerlerini öğrendiğini ifade etti. İlerleyen günlerde iş arkadaşlarının çantalarından gizlice aldığı anahtarın bir kopyasını çıkarıp tekrar yerine koyduğunu söyleyen SA, bir süre sonra iş yerinden izin alarak 2 farklı kişiden çaldığını belirtti. meslektaşları çalışırken konutlarda kaldı. Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen SA, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu