Haber

TBMM’de mangal partisinin ardından eylem yapıldı

TBMM’de bütçe görüşmeleri sırasında TBMM Meclis Başkanvekili Bekir Bozdağ, AK Partili milletvekillerinin mangal yapmasına ilişkin soru önergesini yanıtladı. Bozdağ ise cevabında, “Görüntülerin tekrarlanmaması için gerekli önlemler alınmıştır.” dedi.

Geçtiğimiz Aralık ayında AK Parti Diyarbakır Milletvekili Suna Kepoğlu Ataman’ın 2015 yılında düzenlediği etkinlikle ilgili olarak GÜZEL Partisi İstanbul Milletvekili Buğra Kavuncu, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’un yanıtlaması talebiyle soru önergesi sunmuştu. Türkiye Büyük Millet Meclisi adeta bir “mangal partisine” benziyordu.

“ENFLASYON VE YÜKSEK FİYATLAR VATANDAŞI Eziyor…”

İYİ Partili Kavuncu, tepki çeken mangal partisine ilişkin önerisinde şu soruları sordu:

“- Türkiye’de enflasyon ve yüksek fiyat artışları vatandaşı mağdur ederken, yüksek hayat pahalılığı ve barınma sorunu başta olmak üzere birçok ekonomik sorun devam ederken, hepimizin altında olduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin itibarsızlaştırılmasının sebebi nedir? milletin gözü?

– Asgari fiyat görüşmeleri devam ederken, evine et almakta zorlanan vatandaşlar taban fiyatın ve memurların artmasını beklerken, TBMM’den bir temsilcinin atması yaptırım sebebi değil mi? kahkahalarla mangal partisi yapıp sanki vatandaşlara kin gütmek istercesine halka ikram mı?

– Gazze’de büyük bir insanlık dramı yaşanırken, İsrail’in Gazze’deki soykırım girişimi her fırsatta dile getirilirken, böyle bir düzenlemenin TBMM çatısı altında yapılması insani bir davranış mıdır?

“Barbekü partisi bu kadar gerekli mi?”

– Şimdi birkaç gün önce bütçe görüşmeleri devam ederken Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Sayın Hasan Bitmez ciddi bir sağlık sorunu yaşayıp kalp krizi geçirdi ve hastaneye kaldırıldı. Merhum Bitmez’in TBMM’de yaşadığı sağlık sorunu tüm kamuoyunda derin üzüntüye neden olurken, birkaç gün sonra TBMM çatısı altında mangal partisi düzenlemeye gerek var mı?

– Türkiye Büyük Millet Meclisi milleti temsil ettiğimiz saygın ve saygın bir kurumdur. “TBMM’yi itibarsızlaştıracak, vatandaşlarla bağlarını koparacak bu tür oluşumların engellenmesi için herhangi bir tedbir düşünülüyor mu?”

“TEKRARLANMASINI ENGELLEMEK İÇİN ÖNLEMLER ALINDI”

TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ, Kavuncu’nun soru önergesini yanıtladı. Bozdağ yazılı yanıtında şu ifadeleri kullandı:

“İkram Talepleri İdare ve siyasi parti grupları tarafından değerlendirilerek Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne iletilir. Destek Hizmetleri Müdürlüğü, gelen ikram ve yemeklerin ön hazırlıklarını yaparak mevzuata uygun olarak kulis veya restoranda ikram ve servis hizmetlerini sağlar. Sorunuza konu olan olayın/görsellerin tekrarını önlemek amacıyla gerekli önlemler alınmıştır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu