Haber

Rusya: Kiev’in eylemlerine rağmen esir değişimine sadık kalacağız

Parlamentonun alt meclisi Devlet Duması Savunma Komitesi Başkanı Andrey Kartapolov, Ukrayna ile yeni bir savaş esiri değişimi olasılığına ilişkin yaptığı açıklamada, ülkesinin esir Rus askerlerini terk etmeyeceğini, bu nedenle oturacağını vurguladı. Gerekirse ‘şeytanla bile’ sofrada.

Kartapolov gazetecilere şunları söyledi: “ Esir askerlerimizi orada bırakamayız. Onun için şeytanla bile konuşacağız, eli kirli, eli kanlı olanla bile çalışacağız. Askerlerimizi oradan çıkarmamız lazım, başka çıkış yolumuz yok, masaya oturacağız“dedi.

Kartapolov, yeni esir takası müzakerelerinde Il-76 saldırısı da dahil olmak üzere tüm gerçeklerin, olayların ve Rusya’nın karşı karşıya olduğu anlayışın dikkate alınacağına dikkat çekti.

Rusya Savunma Bakanlığı önceki gün, içinde 65’i Ukraynalı tutukluların da bulunduğu 74 kişinin bulunduğu Rus uçağına Ukrayna’dan gelen roketle vurulduğunu açıklamıştı.

Açıklamada, uçakta 6 kişilik mürettebat, esir değişimi için 65 Ukraynalı askeri işçi ve onlara eşlik eden 3 Rus askeri işçinin bulunduğu, uçaktaki mürettebat ve tüm yolcuların hayatını kaybettiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu