Haber

Rus yazar Prilepin’in arabasında patlama: 1 kişi öldü, Prilepin yaralandı

Rusya’nın Nijniy Novgorod bölgesinde otomobilinde meydana gelen patlamada milliyetçi Rus yazar Zakhar Prilepin yaralandı. Rus devlet haber ajansı TASS’a göre Rusya, patlamadan “Ukrayna ve Batı’yı” sorumlu tuttu.

TASS haber ajansı, Prilepin’in arabasının altına bomba yerleştirildiğini yazarken, Rusya İçişleri Bakanlığı da patlamada bir kişinin hayatını kaybettiği bilgisini paylaştı.

ZAKHAROVA: SORUMLU ABD VE İNGİLTERE

Reuters’ten TASS’a göre, acil servisler yaptığı açıklamada Prilepin’in aracının “havaya uçtuğunu” söyledi. Prilepin’in patlamadan yaralı olarak kurtulduğu ve bilincinin yerinde olduğu paylaşıldı. Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Telegram kanalına yaptığı açıklamada, “Doğru olan gerçek oldu. Washington ve NATO bir başka uluslararası terör hücresini daha besledi: Kiev rejimi.” Zakharova, patlamadan “doğrudan ABD ve İngiltere’yi” sorumlu tuttu.

ETKİNLİK SAHASINA GÖNDERİLEN DENETÇİ

Sputnik’in haberine göre Prilepin’in sözcüsü, yazarın durumunun iyi olduğunu ve Nijniy Novgorod’daki olayın kesin olarak belirlenemediğini söyledi. Rusya Soruşturma Komitesi, Nijniy Novgorod bölgesinden müfettişlerin ve kriminologların olay yerine geldiğini bildirdi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu