Ekonomi

New York Community Bancorp ters bölünme için tarih belirledi

New York Community Bancorp (NYSE:NYCB), planlanan üçe bir ters hisse bölünmesinin Temmuz ortasından sonuna kadar yürürlüğe girmesinin beklendiğini açıkladı. Bölgesel banka bu duyuruyu bugün yaptı ve Ocak ayının sonundan bu yana yaklaşık %71 düşen hisselerindeki önemli düşüşe dikkat çekti. Düşüş, ticari gayrimenkul sektöründeki streslere atfedilen sürpriz bir çeyrek dönem zararının ve bunun sonucunda temettü kesintisinin ardından geldi.

Bankanın hisseleri, eski ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin’in Liberty Strategic Capital şirketinin de dahil olduğu bir konsorsiyumun yatırımının ardından geçici bir istikrar kazandı. Bu müdahaleye rağmen NYCB’nin hisseleri sınırlı işlem hareketi yaşamaya devam etti. Bugün piyasa açılışı öncesinde bankanın hisselerinde yaklaşık %2’lik bir düşüş görüldü.

Tedavüldeki hisse sayısını azaltmayı amaçlayan ve genellikle daha yüksek bir hisse senedi fiyatıyla sonuçlanan ters hisse bölünmesi stratejisi NYCB tarafından ilk olarak Mart ayında açıklanmıştı. Hissedarlar bu hamleye Haziran ayı başında onay vermişti. NYCB, düzenleyici bir dosyada, ters bölünmenin hisse senedi fiyatını daha geniş bir kurumsal ve perakende yatırımcı yelpazesi için daha cazip hale getirmeyi amaçladığını belirtti.

Bankanın hisseleri, son üç aylık performans ve temettü ödemelerindeki değişikliklerin ticari gayrimenkul piyasasındaki daha geniş zorlukları yansıtması nedeniyle baskı altındaydı. NYCB’nin yaklaşan ters hisse bölünmesi, hisselerinin piyasa değerini yeniden ayarlama ve potansiyel olarak yeni yatırım çekme çabasını temsil ediyor. Ters bölünmenin Temmuz ayında yürürlüğe gireceği tarih henüz açıklanmadı.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu