Teknoloji

Netflix Dizi ve Film İndirme Ayarlarını Kaldırıyor

Netflix kullanıcıları uygulama üzerinden dizi/film indirerek internetsiz bir şekilde istedikleri zaman izleyebiliyordu. Yapılan son güncellemeyle birlikte bu durum ortadan kalkıyor. Netflix, Windows 10 ve 11 uygulamasında video indirme özelliğini kaldırılacak.

Windows’ta dizi/film izleyen Netflix kullanıcıları, bu duyum karşısında şaşkınlığa uğramış durumda. Dijital yayın devi, Windows uygulamasına getirecekleri güncelleme kapsamında çevrim dışı kullanımın önüne geçmek istediklerini söyledi. Bu durumda kullanıcılar, dizi/film indirerek istediği zaman izleyemeyecekler.

Netflix Dizi ve Film İndirme Ayarlarını Kaldırıyor

Bu kararla en çok, dizi veya filmleri internet bağlantısı olmadan izlemek isteyenler zarar görecek. Birçok kullanıcının, metro veuçak gibi çekmeyen yerlerde Netflix izlediğini düşünürsek oldukça tepki toplayacak bir karara imza atıldığı görülüyor.

Netflix, Windows için gösterdiği bildirim kapsamında değişiklikleri ele aldı. Yeni sürümle, yayın kalitesinde artış sunacaklarından bahsetti. İndirme özelliğini kaldırıldığı Netflix destek sayfasında doğrulandı. Bu kararın şimdilik Windows 10 ve 11’de uygulanacağını hatırlamakta fayda var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu