Haber

Mutlu Evlilik Akademisi kapılarını açtı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Belediyecilik hizmetlerini aktif bir formda Kayserililere ulaştırmaya devam eden Büyükşehir Belediyesi, Lider Dr. Memduh Büyükkılıç’ın toplumsal ve kültürel etkinliklerde aileyi birinci sıraya koyan hizmet anlayışı doğrultusunda aile kurumunun en sağlıklı halde kurulmasına katkı sunmayı amaçlayan Keyifli Evlilik Akademisi’nin 7’ncisini gerçekleştirdi.

Toplumun temel yapı taşı olarak bilinen aile kurumunun şuurlu ve sağlam temeller üzerine kurulması tarafında, evlenecek çiftlere ve evlilik hayali kuran bireylere dayanak sağlayan ve 7’ncisi 5 Kasım Cumartesi günü başlayan Keyifli Evlilik Akademisi’nde birinci hafta geride kaldı.

Mutlu Evlilik Akademisi’nin birinci haftasında Dr. Zekeriya Temircan, ‘Kendini Tanıma Becerileri’ ve ‘Hayat Arkadaşımı Nasıl Seçebilirim’ mevzularında konferans verdi.

EVLİLİK AKADEMİSİNE KURSİYERLERDEN TAM NOT

Büyükşehir Belediyesi KAYMEK’in Huzur Çınarı Aile Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi tarafından ağır talep üzerine 7’ncisi düzenlenen Memnun Evlilik Akademisi, iştirakçilerden da tam not aldı.

Mutlu Evlilik Akademisi kursiyerlerinden Halil Tuzer, eğitimlere eşi ile birlikte katıldığını belirterek, “İyi ki de gelmişim. Büyükşehir Belediyesi’ne bu konuda teşekkür ediyorum. Kesinlikle evli veya bekâr yaş hiç önemli değil, kesinlikle gelmesini tavsiye ediyorum. Evli olanların özellikle gelmesini isterim çünkü takıntılar oluyor, eğitimin çok faydası oluyor. İyi ki de var” dedi.

Eğitimlere arkadaşı ile birlikte katıldığını söz eden Sinem Kılıçaslan ise “Çok güzel bir deneyimdi benim için. Zekeriya hocamıza çok teşekkür ederim. Kafamdaki pek çok soru işaretine cevap buldum diyebilirim. Sağlıklı bir toplum için sağlıklı bireyler için bu tip eğitimlerin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Özellikle günümüzde boşanmaların artması gibi durumlar için bu tip eğitimlere ihtiyaç olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

KATILIMCILARDAN LİDER BÜYÜKKILIÇ’A TEŞEKKÜR

Mutlu Evlilik Akademisi eğitimlerine katılanlardan Ceren Özdemir de KAYMEK’i bildiğini ve kurslarına katıldığını söz ederek, “Hepimiz bir gün evleneceğiz ve bunun sağlıklı ve doğru seçimler çerçevesinde olması gerekiyor ki karşılıklı, huzurlu bir ilişki olsun. Öğreneceğimiz çok şey var, katılıma devam edeceğim. Herkesin bu tarz seminerlere katılması huzurlu bir hayat açısından çok önemli ve kesinlikle katılmalılar. Büyükşehir Belediyesi’ne ve Memduh Büyükkılıç Başkanımıza teşekkür ediyorum” halinde konuştu.

Eğitimin çok hoş olduğunu lisana getiren Aile Danışmanı Handan Tekerli ise “Eğitimin doktor öğretim üyesi tarafından yapılması da çok güzeldi. İnteraktif olması da çok keyifliydi. Biz de katılabildik, sorularımızı rahatça sorabildik. Huzur Çınarı’na çok teşekkür ediyorum. Daha sonraki projeleri de merakla bekliyorum. İmkânı olanların kesinlikle eğitimlere katılmasını tavsiye ediyorum, gerçekten çok keyifliydi” tabirlerini kullandı.

UZMANLARDAN SEMİNERLER

Birinci hafta eğitimlerinin tamamlandığı 7’nci Keyifli Evlilik Akademisi’nin 3 hafta daha eğitimleri sürecek. Alanın uzmanları tarafından verilecek eğitimlerle devam edecek akademinin 2’nci hafta eğitimlerinde Klinik Psikolog İzzet Özer, ‘Birlikte Karar Verme ve Hareket Etme Becerisi’, 3’üncü hafta eğitimlerinde ERÜ Ruhsal İstişare ve Rehberlik Merkezi Müdürü Öğr. Gör. Dr. Mustafa Atak ‘Çalışma ve Problem Çözme Becerisi’ ve ‘Öfke Kontrolü’ hususlarında eğitim verecekken, 4’üncü hafta eğitimlerinde ise ADRB Vilayet Koordinatörü ‘Dinimizde Evlilik Kurumu’ konusunda kursiyerlere eğitim verecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu