Haber

Mivento hacklendi, bilgiler çalındı

Şirketlere CRM ve Satış Kanalı Sadakat Yönetimi çözümleri sunan Mivento siber saldırıya uğradı. Bayilerini ödüllendirmek için Mivento kullanan Vestel’in kişisel bilgileri hackerların eline geçti. Mivento’daki bilgi sızıntısı Vestel’in yanı sıra Vodafone, Toyota, Scneider Elektrik, Mais, Geberit Tesisat, Çelik Motor ve Anadolu Isuzu’yu da etkiledi. Bu şirketlerin binlerce çalışanının bilgileri sızdırıldı.

KVKK’dan yapılan açıklamada 7560 kişinin etkilendiği belirtildi.

veri sorumlusu sıfatını haiz Vestel Ticaret A.Ş. Kurum tarafından Kuruma gönderilen kişisel veri ihlali bildiriminde şu ifadelere yer verildi: “İhlalin, veri sorumlusunun hizmet satın aldığı Mivento Bilişim Hizmetleri ve Ticaret Anonim Şirketi’nin bir sunucusuna siber saldırı şeklinde gerçekleşmiş olması. bayi çalışanlarına yönelik hediye/promosyon başvurularının yönetildiği bir altyapı hizmeti sunmak, 24.05.2023 tarihinde başlamış ve Mivento Bilişim Hizmetleri ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından 12.07.2023 tarihinde gönderilen bildirim ile ihlalin bildirilmesi, “TCKN, isim, soyad, e-posta ve telefon numarası” bilgilerinin ihlalden etkilendiğini, İhlalden etkilenen kişi sayısının 7560 olduğunu ve kayıt sayısının 30183 olduğunu, İlgili kişilerin [email protected] adresinden bilgi talep edebilir. .

Konuyla ilgili soruşturma devam etmekle birlikte 27.07.2023 tarih ve 2023/1297 sayılı Kişisel Verileri Savunma Kurulu Kararı ile veri ihlali bildiriminin Kurumun internet sitesinde duyurulmasına karar verilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” (HABER MERKEZİ)

eleskirt-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu