Haber

Meteoroloji’den şiddetli yağmur uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre yurdun çok bulutlu ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kütahya’nın sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Yükseklerin sulu ve karlı olacağı iddia ediliyor.

Yağışların Van’ın güneyi, Diyarbakır’ın doğusu, Bitlis, Şırnak, Hakkari, Siirt ve Batman çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden ulaşımda aksama, sel, sel, yıldırım gibi aksiliklerin yaşanmaması olası. , yerel küçük dolu ve yağış sırasında kuvvetli rüzgarlar. Dikkatli ve dikkatli olmalısınız.

Hava sıcaklığının batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, Doğu Anadolu’nun doğusunda ise 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde ise önemli bir değişiklik olmayacağı öne sürülüyor.

Rüzgarın bu akşam Hakkari çevrelerinde batı ve kuzeybatıdan, doğu ve güneyden, orta kuvvette hafif, orta kuvvette ve kuvvetli (40-60 km/sa) eseceği iddia edildi. (HABER MERKEZİ)

kocasinan-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu