Haber

Köpükle 2 bloğa çevirdiği binasının enkazında hayatını kaybetti.

DUVAR – Antep’in Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde Maraş merkezli depremlerden etkilenen bazı binalarla ilgili soruşturma kapsamında tutuklu sayısı 29’a yükseldi. İslahiye’de müteahhit Ökkeş Yavuz, yaptığı bina ile kendisini ve apartman sakinlerini ölüme sürükledi. Yavuz, İslahiye’nin Yavuz Selim Mahallesi’nde yaptırdığı Yavuz Konutları’nda (Duygu Apartmanları) çok sayıda kişiyle birlikte yaşamını yitirdi.

DAİREYİ KÖPÜK İLE İKİYE AYIRIN

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, 1 metre mesafe ile iki bloğa dönüştürülen Duygu Apartmanı’nda tek apartman olmasına rağmen blokların ortasındaki ilişkiyi süngerler, aralara takılan ince demirler ise ilişkiyi sağlıyor. tutkal köpükleri bağlayın.

KÖPÜK VE YAPIŞTIRICI İLE YOK EDİLEN BİNA

Binanın deprem anında yıkılma şekli de müteahhit Yavuz’un bu yapım tarzıyla alakalı. Ortadaki 1 metrelik köpük ve yapıştırıcı bağlantısı nedeniyle bir bloğun diğer bloğa uyguladığı basınç sonucu bina çöktü. Enkazda herhangi bir arama kurtarma çalışması yapılmadığı belirtilirken, AFAD’ın binada detaylı arama yapmadığı ve şu an enkazdaki demirlerin kurtarılması için çalışmaların sürdüğü belirtildi.

Enkaz altında hala çok sayıda kişinin olduğu belirtilirken, depremin 18’inci gününde aracını yaşadığı apartmanın enkazından vinçle çıkaran kişi, kazara kendisini kaybeden bir kadın cesediyle karşılaştığını söyledi. hayat. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu