Haber

İzmir Büyükşehir Belediyesi Atatürk’e Saygı Yürüyüşü düzenledi

HABER: SULTAN HAREKET KELEŞ – KAMERA: KERİM UĞUR

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü etkinlikleri kapsamında Atatürk’e Saygı Yürüyüşü düzenledi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in de katıldığı yürüyüşte 350 metrelik dev Atatürk posteri taşındı. Soyer, “Türkiye’nin ve dünyanın içinde bulunduğu siyasi ortamda Atatürk ilke ve devrimleri yine bize yol gösteriyor. Bunu sonuna kadar savunacağız.”

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıl dönümü nedeniyle düzenlediği anma programı gün boyu devam etti. Akşam saatlerinde İzmirlilerin yoğun katılımıyla Alsancak Limanı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na “Ataya Saygı Yürüyüşü” düzenlendi. 350 metrelik dev Atatürk posterinin taşındığı yürüyüşe İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, belediye bürokratları, sivil toplum kuruluşları, oda, dernek ve siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Yürüyüşün sonunda Atatürk’ün sevilen türkülerinden oluşan mini bir konser verildi. Türkülere Batur ve Soyer de eşlik etti. Konser sonunda gerçekleştirilen zeybek gösterisi ise izleyiciler tarafından beğeniyle karşılandı.

“UMUTUMU ARTTIRDI”

“Ata’ya Saygı” yürüyüşünde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Ata’mızı ölümünün 85’inci yılında İzmir’de büyük bir katılım ve kalabalıkla anıyoruz. Onun aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz. Bu kalabalıklar Atatürk’ün deniz fenerimiz olmaya devam ettiğini bize gösterin.” “Türkiye’nin ve dünyanın siyasi ikliminde yine bize yol gösteren Atatürk unsurları ve devrimleri. Bu unsurları sonuna kadar koruyacağız. Kalabalıkların varlığı geleceğe dair umudumuzu da artırıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu