Haber

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener: “Amerika, yüzyılın en vahşi sivil katliamına açıkça sponsor oluyor.”

İYİ Parti Lideri Akşener: “Amerika, yüzyılın en vahşi sivil katliamına açıkça sponsor oluyor.”

ANKARA – YERLİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “ABD Başkanı ‘büyük demokrat’ Biden, Netanyahu’ya destek üstüne destek yağdırıyor. Sözde demokrasinin beşiği, sözde eşitlik ve özgürlüğün simgesi olan Amerika, Netanyahu’ya destek üstüne destek yağdırıyor. yüzyılın en vahşi sivil katliamı. Gerçekten bir örnek.” ” söz konusu.

İYİ Parti Lideri Akşener, partisinin TBMM Küme Toplantısı’nda konuştu. Akşener, İsveç’in NATO’ya katılım protokolünün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak TBMM’ye gönderilmesi gerektiğini, milletin seçilmiş temsilcilerinin konu hakkında bilgilendirilmesi ve ikna edilmesi gerektiğini söyledi. NATO’nun genişlemesine karşı olmadıklarını belirten Akşener, bir çağrı yaparak, “Bu amaçla Gazi Meclisimizde derhal genel tartışma açılmasını teklif ediyorum. Bu konuda milletvekillerime de talimat verdim. Gelin cevap verin” dedi. Teklifimizi olumlu karşıladık. Böylece İsveç’ten bugüne kadar istediğimiz koşulları sağlamış olacağız.” Hangi adımların atıldığını, Türkiye’nin güvenlik kaygılarının ne ölçüde giderildiğini bizimle şeffaf bir şekilde paylaşın. Gelin demokratik süreçleri olması gerektiği gibi işletelim, ülkemiz ve milletimiz için en doğru kararı hep birlikte verelim. İYİ Parti her zaman devletimizin itibarının ve menfaatinin olduğu yerdir. “Kendisi orada bulunmayı görevi olarak görüyor. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

“Netanyahu’nun günahlarına ortak olmaya devam ediyorlar”

İsrail’in Gazze’de devam eden saldırılarını da değerlendiren Akşener, “İsrail’in Gazze’de ‘teröre karşı savaş’ iddiasıyla başlayıp sivilleri dahi hedef alan vahşeti hız kesmeden devam ediyor. Tüm insani bedelleri hiçe sayarak artık alçakça bir duruma dönüştü. vahşet.” “Bu hareketler karşısında her fırsatta insan hakları savunucusu gibi davranan tanınmış ülkeler, üç maymunu oynamaya ve katil Netanyahu’nun günahlarına utanmadan ortak olmaya devam ediyor.”

“Dünya olup bitenlere bu kadar kayıtsız kalmamalı”

İsrail’in Gazze’yi hedef tatbikat alanına çevirdiğini belirten Akşener, “Netanyahu terörünün maalesef 1.700 masum çocuğu oldu. Rastgele ve vicdansız atılan bombalar 1.700 çocuğu öldürdü. O bombalar masum insanları öldürdü. O bombalar hastanedeydi. ” “Yeni doğmuş bebekleri öldürdüler. O bombalar güvenli bir yere ulaşmaya çalışan aileleri öldürdü. Bir çatışma ancak bu kadar onursuz olabilir. Bir devlet insanı ancak bu kadar vicdansız olabilir. Ama dünya olup bitenlere bu kadar kayıtsız kalamaz, kalmamalı.” dedi.

“Netanyahu bir bebek katilidir”

Akşener, şöyle devam etti: “İnsanlığa karşı suç işleyenlere karşı ısrarla gösterilen diplomatik nezaket derhal rafa kaldırılmalı, gerçekler tüm çıplaklığıyla konuşulmalıdır.” Netanyahu’nun savaş suçlusu olduğunu belirterek, “Netanyahu bir bebek katilidir. Sivilleri ve çocukları öldüren Netanyahu, müzik festivalinde gençleri terörize etti.” “Hamas terörü de aynı şeydir. Ünvanı ne olursa olsun, katil ya da terörist gibi hak ettiği şekilde muamele edilmelidir” dedi.

“Amerika yüzyılın en vahşi sivil katliamına sponsor oluyor”

Gazze’de savaş suçları işlendiğini belirten Akşener, şöyle devam etti:

“Gazze’de insanlık suçu işleniyor. Gazze’de terör suçu işleniyor. Savaş olarak paketlenen bu devlet terörüne en büyük cevabı vermesi gereken ABD lideri ‘büyük demokrat’ Biden, destek üzerine destek yağdırıyor. Netanyahu. Demokrasinin beşiği denilen Amerika, eşitliğin ve özgürlüğün sembolü Amerika, yüzyılın en vahşi sivil katliamına açıktan destek veriyor. Gerçekten örnektir. Ahlakı ve hukuku tamamen çiğneyen Netanyahu Başta Cenevre Konvansiyonu olmak üzere tüm uluslararası anlaşmalara aykırı olduğu ortada olduğundan, artık cezasız kalamaz. Bu nedenle başta Batı ülkeleri olmak üzere tüm uluslararası topluma bir çağrıda bulunmak istiyorum: Zalimin gelmesi. Geçmişte Aushvitz ve Srebrenizka’da olduğu gibi sizin içinizden gelmeniz zulmün varlığını değiştirmez.”

Akşener, İsrail ile Gazze arasındaki çatışmayı sona erdirerek adalet ve hukukun önünü açmanın uluslararası toplumun görevi olduğunu belirterek, tüm devletleri ateşkesin sağlanması ve barışın korunması fikrinde birleşmeye davet etti. Hükümete çağrıda bulunan Akşener, “Türkiye’nin bu girişimleri bugün derhal başlatması gerekiyor. Bu hem Türkiye’nin arabuluculuk çabalarını güçlendirecek, hem de insan hakları ve insan hakları ekseninde sürdürülebilir bir çözüm için dünya kamuoyunu harekete geçirme konusunda atılmış değerli bir adım olacaktır.” “Biz DÜZGÜN Partisi olarak bugüne kadar attığımız her doğru adımda olduğu gibi bu adım için de hükümete destek vereceğimizi beyan ederiz” dedi.

Akşener ayrıca partisinin bazı ilçelerde aday göstereceği lider adaylarını da tanıttı.

arac-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu