Haber

İstanbul Taksiciler Derneği Yenikapı’da Şehitleri Anma Programı Düzenledi

Taksiciler FATİH Yenikapı Faaliyet Alanı’nda toplanarak şehitleri andı. İstanbul Taksiciler Derneği Başkanı Deniz Dündar, “Bu ülkenin evlatlarının bugüne kadar teröre teslim olmadığından ve olmayacağından kimsenin şüphesi olmasın. Bölücü üyelerine ve destekçilerine bir kez daha hatırlatmak isteriz. Terör örgütü anayasamızın 3’üncü maddesinin birinci hükmü: ‘Türkiye Devleti, Vatanı ve Milletiyle bölünmez bir bütündür.’ “Hiçbir hain bu yazıyı unutmamalı ve beyhude çabalara girişmemelidir” dedi.

İstanbul Taksiciler Derneği üyesi taksiciler Yenikapı Etkinlik Alanı’nda toplanarak şehitleri andı. Programa İstanbul’un farklı ilçelerinde görev yapan yüzlerce taksi şoförü katıldı. Türk bayraklarıyla süslenmiş taksilerle etkinlik alanına gelen taksiciler, terör saldırılarını protesto etti. Taksiciler saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı’nı söyledi ve şehitler için dua etti.

“BİRLİK VE BİRLİKTE OLACAĞIZ”

İstanbul Taksiciler Derneği Başkanı Deniz Dündar, “Artan terör olayları ile karşı karşıya kaldığımız bu zor günleri, vatan ve millet için omuz omuza vererek, birlik ve beraberlik içerisinde birbirimize güvenerek atlatacağız” dedi. İstanbul taksi camiası olarak ‘Vatan söz konusu olduğunda gerisi teferruattır’ cümlesini hiçbir zaman duymayacağız. Zaman zaman unutmadık, bundan sonra da unutmayacağız, bu ülkenin evlatlarının bugüne kadar teröre teslim olmadığından ve olmayacağından kimsenin şüphesi olmasın, üyelere hatırlatmak isteriz. Anayasamızın 3. maddesinin birinci maddesinde bölücü terör örgütünün destekçileri ve destekçileri var: ‘Türkiye Devleti, Vatanı ve Milletiyle bölünmez bir bütündür.’ “Hiçbir hain bu yazıyı unutmamalı ve boş çabalara girişmemelidir” dedi.

“MESLEĞİMİZ BAKIMINDAN BİR BÜTÜNÜZ”

Dündar, “Şunu da özellikle belirtmek isteriz. İstanbul Taksi Camiası vatanına, milletine sadıktır. Bizi ve kamuoyunu linç etmeye çalışanlar, yarattıkları algıdan bir an önce vazgeçmelidir. Bunun farkındayız. Üzerimize oynanan oyunlar. Bazı çıkar çevreleri şeref ve haysiyetimizle sürdürdüğümüz mesleğimize son vermek istiyor. “İstanbul taksi camiasının bir bütün olduğunu bu hedef doğrultusunda hareket eden herkese belirtmek isteriz. Vatan ve millet konusunda olduğu gibi mesleğimiz konusunda da aynı hassasiyeti gösteriyoruz. Bunu bu akşam hep birlikte gördük ve herkesin görmesini istiyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu