Haber

ILGAZ Belediyesi’nin Ramazan Uygulaması Aynen Devam Ediyor

Ilgaz Belediyesi, ramazan ayında iftar çadırı uygulamasını kaldırıp iftar yemeklerini vatandaşın kapısına kadar getiren bu uygulamaya 2020 yılında da tüm dünyayı derinden etkisi altına alan koronavirüs döneminde devam ediyor.

İftar yemeklerini özenle hazırlayan Ilgaz Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, tek tek vatandaşların kapısına bıraktı ve bundan sonra da uygulamaya devam edecek:

“COVID-19 döneminde 2020 yılında başlattığımız uygulama devam ediyor. Ilgaz’daki iftar çadırını kaldırdık. Yıldıztepe Turizm Merkezi’nde iftar yemekleri hazırlıyor, araçlarımızla vatandaşlarımızın kapısına kadar götürüyor ve tek tek teslim ediyoruz.

Ayrıca 6 Şubat depremi sonrası Hatay’ın Erzin ilçesinde kurduğumuz aşevi ramazan ayı boyunca depremzedelerimize hizmet vermeye devam ediyor. Bu çadırın yanında Hatay’da 3500 kişilik 5 iftar çadırı daha kurduk. İftar ve sahur için pişirmeye devam ediyoruz.

İftar vererek iyilik yapmak isteyen vatandaşlarımız emniyet amirimiz ile iletişime geçebilirler. Bir günlük iftar ücreti 15 bin TL. Hayırsever vatandaşlarımız bu miktarı güçlerine göre tek tek veya kısım kısım karşılayabilirler.

İçinde bulunduğumuz Ramazan ayı vesilesiyle 6 Şubat depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı bir kez daha rahmetle anıyor, yakınlarına sabır diliyorum. Rabbim tuttuğumuz oruçları tekke izzetinde kabul eylesin. Ramazanımız mübarek olsun.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu