Haber

Gurbetçinin sopalarla dövülüp teknelere mühür basılmasının ardından ruhsatlarının iptal edilmesi gündemde

Gurbetçinin sopalarla dövülüp teknelere mühür basılmasının ardından ruhsatlarının iptal edilmesi gündemde

Alanya’da gurbetçi bir genç ile 6 kişinin ortasından çıkan yumruklu sopalı kavgada olayla ilgili iki tip tekne mühürlenerek 30 gün süreyle ticaretten men edildi.

Teknelerin çalışma ruhsatına ilişkin ruhsatların iptalinin görüşüleceği bildirildi.

ANTALYA – Alanya Belediyesi, gurbetçi genç ile tekne işçisi oldukları iddia edilen 6 kişinin ortasında çıkan sopalı ve yumruklu çatışmaya ait iki tip tekneyi mühürlediğini, 30 yıl ticaretten men edildiğini açıkladı. günler.

Alanya İskelesi’nde Almanya’dan tatile gelen gurbetçi genç ile tekne işçisi olduğu iddia edilen 6 kişi arasında çıkan arbede, ortalığı savaş alanına çevirdi. Her iki taraf da birbirini suçlarken, olayla ilgili olduğu belirlenen iki tip tekne Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından mühürlendi. Her iki sağlık botuna yapılan ihbarın ardından güvenlik güçleri ve Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından akşam saatlerinde mühürleme işlemi gerçekleştirildi ve botlara 30 gün süreyle ticaret yasağı getirildi.

“Mühürleme işlemini gerçekleştirdik”

Konuyla ilgili açıklama yapan Alanya Belediyesi Zabıta Müdürü Naci Uzunsakal; “Birkaç gün önce bu bölgede tasvip etmediğimiz bir olay oldu. Keşke olmasaydı. Sonuç olarak olaya karışan her iki tekne de Kaymakamlık onayı ile 30 gün süreyle ticari faaliyetten men edildi. Valilik Mühürleme işlemlerini gerçekleştirdik.Polis olarak bu bölgede 7/24 kontrollerimizi sürdürüyoruz.Yaka kartı, yaka kartı, tişört ve genel sistem üzerinde sürekli kontrollerimiz var. söz konusu.

Ayrıca söz konusu teknelerin çalışma ruhsatlarının iptalinin Perşembe günü yapılacak Alanya Belediyesi Heyet toplantısında görüşüleceği açıklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu