Yaşam

Fazıl Say, Hayat Ağacı Süiti ile 5 Nisan’da yeniden Zorlu PSM’de!

Fazıl Say, Violent PSM’nin 10. dönem açılış konserinde prömiyeri yapılan “Hayat Ağacı Süiti” ile 5 Nisan akşamı yeniden seyirciyle buluşacak. Fazıl Say’ın piyanosuna son dönemin umut vaat eden çello sanatçısı Jamal Aliyev eşlik ederken, Fazıl Say’ın “Dört Şehir” sonatıyla F. Schubert’in “D. 960 B Flat Major Piyano Sonatı” gibi eserlerin etkileyici birleşimi buluşacak. sanatseverlerle.

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, 5 Nisan’da muhteşem bir konserle Güçlü PSM’de yeniden sahne almaya hazırlanıyor. Konserde, sanatçının Güçlü PSM’ye özel, sadece çello ve piyano için bestelediği fiyatlar ve kişiler, sanatçının varoluşunda güçlü bir anlamı olan; Fazıl Say’ın hayatında, hatıralarında ve fikir dünyasında büyümesini ve kökleşmesini eşsiz melodilerle anlatan yüzüncü eseridir. “Hayat Ağacı Süiti”izleyicisiyle yeniden buluşacak.

Fazıl Say’ın piyanosuna son dönemin umut vadeden çello sanatçısı Jamal Aliyev eşlik edecek. “Hayat Ağacı Süiti”ne ek olarak, Say’s “Dört Şehir”Sonat ve F. Schubert’in “960 Si Bemol Majör D. Piyano Sonatı” Bir gecede dinlenebilecek diğer eserlerin ortasında yer alır. 5 Nisan Çarşamba günü saat 20.00’de Güçlü PSM Turkcell Sahnesi’nde nefes kesen piyanoları ve müzikleriyle izleyenleri büyülemeye hazırlanan Fazıl Say ve Jamal Aliyev’in vereceği konserin akış programına göz atabilirsiniz. bir kez daha çello:

Fazıl Say/ Dört Şehir “Op.41”

ben Sivas
II Hopa
3. Ankara
IV Bodrum

Süre: 25′

Fazıl Say/ Hayat Ağacı “Op.100”

Umarım

II. Annemin anısına

III.Ece

Babam Ahmet Say

Hayat Ağacı

Süre:19′

-ARAMAK-

F. Schubert / Piyano Sonatı “B Bemol Majör” D.960

I. Molto moderato

II. Ve sostenuto

III. cherzo. Allegro vivace con narinzza

IV. Allegro ma non troppo

Süre: 45′

Fazıl Say 5 Nisanbiletler passo.com.tr’de satışta!

Kapı Açma:20.00  

Fazıl Say ve Cemal Aliyev:21.00

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

yalihuyukhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu