Haber

Erdoğan’dan Putin’e ‘Türkiye’ daveti: Muhakkak gelirim…

Şanghay İşbirliği Örgütü’nün zirvesine katılmak için Kazakistan’a giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya geldi. “Putin ile uzun bir süredir” görüşemedik diyen Erdoğan, bu süre zarfı içerisinde telefon ile irtibatta bulunduklarını aktardı.

Erdoğan, “Amacımız, Akkuyu projesini bir ana önce devreye sokabilmek” dedi ve şöyle devam etti: “Sinop ile ilgili de görüşmeler var. Ciddi adımlar atabileceğimize inanıyoruz. Botaş ve Gazprom ilişkileri samimi ilerliyor. 55 milyar dolarlık hacim bizim için çok önemli değil, hedefimiz 100 milyar doları yakalamak. Bunu yakalayabileceğimze inanıyorum.

7 milyon turistin ülkemize gelmesi bizim için çok önemliydi. Rus turistlerin Türkiye’de ağırlanması önem arz ediyor. Yeter ki Türkiye’den memnun kalsınlar. Sizi en kısa zamanda ülkemde ağırlamayı istiyorum.”

Putin de Edoğan’ın davetine katılacağını söyleyerek, “Türkiye’ye muhakkak gelirim” dedi. Görüşmenin basına açık kısmında konuşan Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la sürekli irtibat halinde olduklarını ve dünyadaki durumla ilgili görüş alışverişi yaptıklarını belirtti. Rusya Putin, şu ifadeleri kullandı: “Bütün zorluklara rağmen Rusya-Türkiye arasındaki ilişkiler adım adım gelişiyor ve ilerliyor.”

Ayrıntılar geliyor…

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

habergungoren.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu