Haber

Erdoğan’dan CNN International’a açıklama: Kilit rol oynayacak

28 Mayıs seçimlerinden galip çıkan Erdoğan’a dünyanın dört bir yanından tebrikler gelirken, uluslararası basında Erdoğan’ın başarısı konuşulmaya devam ediyor.

Tüm dünyanın ilgiyle takip ettiği seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından birbiri ardına analizler geldi. Erdoğan’ı ‘Yenilmez’ olarak nitelendiren gazetelerin yanı sıra ne yapılması gerektiğini gündeme getirenler de oldu. Son olarak İngiliz gazeteci Richard Quest, ABD merkezli CNN International’da dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

KÜRESEL KRİZLERDE ETKİLİ BİR BELİRLEYİCİ

Dış politikaya atıfta bulunarak, Quest Şu anda hangi küresel krizle uğraşıyor olursanız olun, Türkiye çok önemli bir yol oynayacaktır.ifadelerini kullandı.

“Üçüncü dönemini kazanan, cesaretlenen Erdoğan, arabulucu, barışçı, gücü ve gücü belirleyen bir kişi oldu.”Quest, kendi sözlerini kullanarak bu duruma örnek olarak İsveç’i gösterdi.

Finlandiya’nın NATO üyeliğinin onaylandığını ancak İsveç’in kapı dışında tutulduğunu hatırlatan Quest, Erdoğan’ın artık daha güçlü olduğunu söyledi.

“Bunu Akdeniz’de yaz yaklaşırken sayıları zirveye ulaşan göçmen krizine de uygulayabilirsiniz. Suriye, İran, Irak ve Erdoğan’ın yeniden seçilmesiyle güçlü rolünü ortaya koyacağı diğer sıcak bölgelere de uygulayabilirsiniz. .”söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu