Haber

Diyarbakır’da Gara şehitlerinin yıl dönümü anıldı

DİYARBAKIR’da çocukları için nöbet tutan aileler, terör örgütü PKK’nın Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde çeşitli tarihlerde 13 kişiyi kaçırıp gözaltına aldığı ve şehit ettiği olayın yıl dönümünde anma töreni düzenledi. Aileler adına konuşan Ayşegül Biçer, “Hain terör örgütü her zaman olduğu gibi 10 Şubat 2021’de de annelerin yüreğini ateşe verdi.”

Çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan aileler, 3 Eylül 2019’da Diyarbakır’da HDP İl Müdürlüğü önünde çocuk nöbeti başlattı. 374 ailenin 1622 gün boyunca sürdürdüğü eylemde 49 aile çocuklarıyla yeniden buluştu. uzak. Aileler, Türk Silahlı Kuvvetlerinin 10 Şubat 2021’de düzenlediği ‘Pençe-Kartal 2 Harekatı’nda çeşitli tarihlerde kaçırılarak gözaltına alınan 8’i asker, 2’si polis ve 3’ü sivil olmak üzere toplam 13 kişi gözaltına alındı. Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde PKK tarafından öldürüldü. Teröristler tarafından şehit edilişinin yıl dönümünde anıldı.

‘TERÖR ÖRGÜTÜ HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ ANNELERİN YÜREĞİNDEKİ ATEŞİ SÜRDÜRDÜ’

Aileler adına konuşan Ayşegül Biçer, Diyarbakırlı anne ve babalar olarak şehitler için bir araya geldiklerini söyledi. Biçer, “Vahşice katledilen Gara şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Buradan bir kez daha diyoruz ki şehitler ölmez, vatan bölünmez. Hain, alçak terör örgütü 10 Şubat’ta anaların yüreğini ateşe verdi, 2021, her zaman olduğu gibi. Onun için bugün de Diyarbakır’dayız. “Onların anne ve babaları olarak şehitlerimizi bir kez daha anıyor, ailelerine sabır diliyoruz. Diyarbakırlı anne-babalar olarak hemen hemen hepimizin Kürt olduğunu bir kez daha ifade ediyoruz. Kürtlerin savunucusu olduğunu iddia eden HDP artık farklı bir isimle mecliste olabilir. Ama her birinin hain ve alçak olduğunu defalarca gördük. Bunları şiddetle kınadığımızı bir kez daha ifade ediyoruz. Diyarbakırlı ebeveynler olarak kararlılıkla sürdürdüğümüz çocuklarımız için nöbetimizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Çünkü bu nöbete başladığımız günden itibaren PKK çökmeye, hızlı dönüşler yapmaya başladı. Bu çaba onun sayesinde ben dahil 49 anne çocuklarımıza kavuştu. Çocuklarıyla yeniden bir araya gelen ebeveynlerin hiçbiri burayı terk etmedi. Çünkü davamız terörle mücadeledir ve terörle mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. “Oturarak kazanacağız, analar PKK’yı bitirecek” dedi.

Açıklama Gara şehitlerinin isimlerinin okunmasıyla sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu