Haber

Cinsel saldırı davası: Trump davacı E. Jean Carroll’u eski eşiyle karıştırdı

Eski ABD lideri Donald Trump, yazar E. Jean Carroll’un açtığı cinsel saldırı davası kapsamında yaptığı açıklamada davacı Carroll’ı eski eşi Marla Maples ile karıştırdı.

Dün (4 Mayıs) New York’ta gerçekleştirilen hazırlık duruşmasında heyet üyeleri, Donald Trump’ın video kaydına alınan açıklamasını izledi. Ekim 2022’de çekildiği belirtilen görüntüde Donald Trump’a bir fotoğraf gösterildi. Trump, “Bu Marla,” dedi. Ancak avukatı, müvekkili Trump’ı “Hayır, bu Carroll” diyerek düzeltti.

‘EŞİ İLE KARIŞTIRMAK, ‘TİP DEĞİL’ SAVUNMASINI ÇIKARABİLİR’

Elle Magazine’in eski bir köşe yazarı olan 79 yaşındaki Carroll, 76 yaşındaki Donald Trump’ın 1990’ların ortasında bir mağazanın soyunma odasında kendisine saldırdığını söyleyerek dava açtı. Bu iddiayı yalanlayan Donald Trump, Carroll’ı para ve şöhret peşinde koşmakla suçlamış ve 2019’da yaptığı açıklamada “Zaten tipim değil” demişti.

Avukatlar, Trump’ın Carroll’ı eski karısıyla karıştırmasının “zaten benim tipim değil” iddiasını baltalayabileceğini değerlendirdiler.

‘ERKEN DÖNECEĞİM ÇÜNKÜ HAKKIMDA TEMEL TARTIŞMALAR VAR’

Trump, iki haftadır devam eden hazırlık oturumlarına henüz katılmadı. Tarafların sunumlarını yaptıkları duruşmalarda Trump’ın görgü tanığı yok. Öte yandan golf oynamak için İrlanda’da bulunan Trump, gazetecilere yaptığı açıklamada, mahkemede E. Jean Carroll ile ‘yüzleşmek’ için erken ayrılabileceğini söyledi. Trump, “Bir kadın benim hakkımda tamamen yanlış iddialarda bulunduğu için erken döneceğim” dedi.

Ne oldu?

26 Nisan’da ifade vermek üzere heyetin huzuruna çıkan Carroll, 1995’in sonlarında veya 1996’nın başlarında Bergdorf Goodman mağazasında alışveriş yaparken Trump ile karşılaştığını söyledi. Carroll, eski liderin hediye seçiminde yardımcı olmasını istediğini ve şapka ya da çanta önerdiğini ancak bunun Trump’ı ilgilendirmediğini ve eski başkanın onu iç giyim bölümüne yönlendirdiğini söyledi.

Trump’ın yönlendirmesiyle soyunma odasına girdiklerini anlatan Carroll, Trump’ın ruh halinin ‘hızla değiştiğini’ söyledi. Trump’ın kendisini soyunma odasında dövdüğünü anlatan Carrolls, “O an hayattaki tek amacım oradan çıkmaktı” dedi.

Eski cumhurbaşkanına karşı bir dizi başka dava halen devam ediyor. Carroll davayı kazanırsa, bu tür yirmiden fazla tartışmada gündeme gelen Trump, ilk kez yasal olarak cinsel saldırıdan suçlu bulunacak. (BBC Türkçe)

habereruh.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu