Haber

Çin’in En Yüksek Yasama Meclisi, Japon Üst Meclisinin Çin’in İnsan Haklarını Karalayan Kararına Karşı Çıktı

PEKİN, 12 Aralık (Xinhua) — Çin’in en yüksek yasama organı, Japonya Ulusal Diyetinin üst meclisi olan Danışmanlar Konseyi’nin Çin’deki insan hakları durumunu lekeleyen yakın tarihli bir kararına karşı çıktı.

Çin Ulusal Halk Kongresi Dış Çıkarlar Komitesi Pazar günü, Japonya Ulusal Meclisi’nin üst meclisinin, Çin tarafının sert açıklamalarına meydan okuyarak, uluslararası çıkarları yöneten Çin’in iç işlerine büyük ölçüde müdahale ettiğini açıkladı. Çin ve Japonya’nın ortasındaki siyasi belgeler. İlkelerini önemli ölçüde ihlal eden kararı 5 Aralık’ta kabul ettiğini söyledi.

Açıklamada, Çin’in Japon tarafının insan hakları kisvesi altında yürüttüğü bu tür siyasi manipülasyonlara kesin olarak karşı çıktığı belirtildi.

Açıklamada, insan haklarına saygı gösterilmesinin ve savunulmasının Çin Anayasasının temel ilkelerinden biri olduğu vurgulanırken, Çin’in insan haklarına ve insan haklarına insan merkezli bir yaklaşım benimsediği, yasa, yönetmelik ve sistemler oluşturarak ve güzelleştirerek insan haklarına saygı gösterilmesinin sağlanması vurgulandı. vatandaşları hukukun üstünlüğü kapsamında korunmaktadır. Yasal korumasını güçlendirdiği söylendi.

Açıklamada, “Çin’in insan hakları koşullarının ne olduğu konusunda en ikna edici şey gerçeklerdir. Bazı Japon siyasetçiler kendi siyasi çıkarları için kötü niyetli yalanlar yayıyorlar. Bu siyasetçilerin insan hakları meselelerini siyasallaştırma ve araçsallaştırma planları başarısızlığa mahkumdur.”

Açıklamada, “Geçmişte Japon militaristleri tarafından başlatılan saldırı savaşları, Çin halkına ve diğer Asya ülkelerinin halklarına derin acılar çektirmiştir” denildi. önemli ihlal

Açıklamada, “Japon tarafını, saldırganlık geçmişi ve insan hakları kusurları üzerine düşünmeye ve Çin’in iç işlerine karışmaktan ve Çin’i karalamaktan vazgeçmeye şiddetle çağırıyoruz” denildi. söylendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu