Ekonomi

Cem Uzan’a büyük şok! Ünlü avukat ‘Ben artık yokum’ dedi

Açılan davalarda müfettiş raporlarıyla İmar Bankası’nı usulsüz işlemlerle boşalttığı ve kesin hapis cezası aldığı belirlenen firari Cem Uzan ve Hakan Uzan’a ünlü Fransız avukatlardan kötü haber geldi.

ÜNLÜ AVUKAT İSTİFA ETTİ

Fransa’da Paris Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davada, Uzan’ın avukatı olan eski Paris Barosu Başkanı Christiane Feral-Schuhl’ün istifa ettiği öğrenildi. Siyasi davalara karışmasıyla ünlü Christiane Feral-Schuhl’ün yerine hangi avukatın veya hukuk bürosunun geleceği henüz belli değil.

DAVA YILLARDIR DEVAM EDİYOR

Aralarında Vodafone, Motorola ve Blackrock gibi şirketlerin de bulunduğu Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) başta olmak üzere çok sayıda Türk iş insanı ve aile bireyleri hakkında açılan dava yaklaşık üç yıldır sürüyor.
 

Toplam 68 milyar dolar tazminatın talep edildiği davada sanıklar ilk cevap dilekçesini verdi.

Daha önce açılan davaları kaybettiği için Cem Uzan’ın Fransa’daki mal varlığı ve banka hesaplarına ilişkin ihtiyati tedbir kararı devam ediyor. Fransa’daki bankalardan para çekemiyor. Uzan ailesinin neden olduğu kamu kaybı, DİBS’ye endekslendiğinde günümüz parasıyla yaklaşık 17 milyar dolara tekabül ediyor.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu