Haber

Başkan Altay: “Bozkır İlçe Merkezimiz Çok Daha Güzel Yüzüne Kavuştu”

Konya Büyükşehir Belediyesi, Bozkır İnönü Caddesi’ndeki cephe iyileştirme çalışmalarını tamamladı. Yapılan çalışmayla ilçe merkezindeki mimari yapının çok daha hoş bir görünüme kavuştuğunu belirten Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, projenin Bozkır ve Konya için güzel geçmesini diledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Bozkır’da gerçekleştirdiği cephe iyileştirme çalışması ile ilçe merkezi çok daha keyifli bir görünüme kavuştu.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Model Belediyecilik anlayışıyla ilçelere değer katacak yatırımları hayata geçirmek için gece gündüz çalıştıklarını söyledi. Konya’nın ilçeleriyle birlikte topyekun kalkınması için yürüttükleri değerli projelerden birinin de Bozkır İnönü Caddesi cephe iyileştirmesi olduğunu kaydeden Lider Altay, “Şehirdeki iki taş köprü arasındaki binaların cephe iyileştirme çalışmalarını tamamladık. Bozkır Çayı. Bozkır ilçe merkezinin mimari yapısı cephe kaplama, boya ve çatı tamiri gibi işlemlerle çok güzel bir çehreye büründü. İl merkezimizde hayata geçirdiğimiz çalışmaları ilçelerimize de taşımanın gayreti içindeyiz. Bozkır Cephe Rehabilitasyon Projemizin ilçemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Başkan Altay, “Burada yaptığımızın benzerini kent merkezimizde Alâeddin Tepesi çevresindeki binaların cephelerinde de cephe iyileştirme çalışmaları yaptık. Benzer bir çalışmayı Karapınar’da yapmıştık. Ereğli’de Tarihi Kent Meydanı’nın Cephe Yenilemesine başladık. 31 ilçesi olan, alt ve üst yapısı tamamlanmış şehrimizi yarınlara bırakmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Bozkır İnönü Caddesi üzerinde yürütülen 13 binanın cephe iyileştirme çalışmaları 6 milyon 550 bin liraya mal oldu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu