Haber

BAŞAKŞEHİR’de TIR iş yerinin önüne çarptı

BAŞAKŞEHİR’de viraja girerek sürücüsünün kontrolünü kaybettiği tır, bariyerleri aştıktan sonra 5 metre yükseklikten bir iş yerinin önüne çarptı. İş yerinin kapalı olması nedeniyle faciaya dönüşen kaza anı güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

Olay, Cumartesi günü saat 10.00 sıralarında İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Eski Turgut Özal Caddesi’nde meydana geldi. Sokağa girerken virajı alamayan kamyon önce orta refüje çıktı, ardından bariyerleri aşarak 5 metre yükseklikten bir iş yerinin önüne düştü. Hafta sonu iş yerinin kapalı olması faciayı önledi. Kamyon sürücüsü araçtan yara almadan çıktı. Kaza anı ise iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

“BU ÜÇÜNCÜ TIR’IN DÜŞÜŞÜ”

Benzer kazaların burada daha önce de yaşandığını belirten işletme sahiplerinden Üsmen Acar, “Dükkânımız hafta sonu olduğu için kapalıydı. Sabah buranın yönetimi aradı ve ‘Önümüze kamyon çarptı’ dedi. senin alışverişin.’ Ben de kalktım ve buraya nasıl geldiğimi bilmiyordum. Kamyon uçuyordu, römorku ofisimin hemen önündeydi.” Düşüyor. Römork dönmeseydi dükkanıma girecekti. Burada bu hep oluyor, bu düşen üçüncü kamyon. Bu bizim çalışma alanımızdır. Kamyonun kaza yapmasının ardından çapalar sağa sola dağılıyor. O çapalar bana gelebilirdi. Buraya yağmur yağdığında sanırım çeviremezler. “Yağmurda bu yokuşta kazalar oluyor. Burada 10 kişi çalışıyor, burada ekipmanları boşaltıyoruz. Ekipmanları boşaltırken demir çubuklar birine çarpabilirdi. Kamyon şoförüne hiçbir şey olmadı, burnu bile kanamadı. Aracının lastikleri bile patlamadı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu