Haber

Barış Pehlivan: Aile Bakanlığı tecavüzün olduğu yerde ağırlandı

Gazeteciler Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu’nun yayınlanan ‘SS’ adlı kitabı, bir çocuğa cinsel istismarda bulunmakla suçlanan iş adamı Sadullah Alagöz’ün çok sayıda devlet görevlisiyle çekilmiş fotoğraflarını ortaya çıkardı. Alagöz’ün 17 yaşındaki EM’yi korkutmak için devlet görevlileriyle çekilmiş fotoğrafları gösterdiği belirtildi.

Barış Pehlivan, Cumhuriyet gazetesinde bugün yayınlanan ‘Aile Bakanlığı tecavüzün olduğu yerde ağırlandı’ başlıklı köşe yazısında, Aile Bakan Yardımcısı İsmail Ergüneş’in tecavüzün yaşandığı pastanede Sadullah Alagöz’ü ziyaret ettiğini yazdı.

Aile Bakan Yardımcısı İsmail Ergüneş ve Sadullah Alagöz ile çok yakın olduklarını belirten Pehlivan, “‘SS’ kitabımızda yazdığımız tecavüz skandalının örtbas edilmesi için ciddi çaba sarf edildiğini duyuyoruz. Çocuk tecavüzlerinin soruşturulması sürerken. Devamında, Aile Bakanı Derya Yanık ve Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz, zanlıyla makamında görüştü. Sessiz kalıyor” dedi.

Pehlivan’ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

“SS’leri okuyanlar bilir; mağdur çocuk EM, “Sinpaş Altınoran” isimli internet sitesinde yer alan Alagöz’e ait fırında tecavüze uğradı.

İşte ne kadar acı verici…

Aile Bakan Yardımcısı İsmail Ergüneş de tecavüzün yaşandığı pastanede Sadullah Alagöz’ü ziyaret etti. Sadullah Alagöz, 18 Ocak 2022’de gerçekleşen bu görüşmenin karelerini sosyal medya hesaplarından şu mesajla paylaştı:

“Türkiye Cumhuriyeti Bakan Yardımcısı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sayın İsmail Ergüneş’i Sinpaş Altınoran Özsüt şubemde ağırladık. Projelerimizi ve diğer iş kollarımızı özellikle güncel konularda istişare etme fırsatı bulduk. Kendi adıma ve yönetim kurulumuz adına kendisine teşekkür etmek istiyorum.”

Peki…

Sadullah Alagöz’ün bir çocuğa tecavüz etmekle suçlandığı pastaneyi ziyaret eden Bakan Yardımcısı Ergüneş’in sorumlu olduğu iki birim hangileridir?

yazayım:

Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü!

Evet, eyalette tecavüz mağduru çocukla bizzat ilgilenmesi gereken kurumlar. Yani, nerede tutarsanız tutun, size kalmış.

Ve doğru…

Nedir bu Aile Bakanlığı’nın Sadullah Alagöz hayranlığı?

Mobilya tasarlayan, kafe işleten bir iş adamıyla neden bu kadar ilgileniyorlar?” (Kaynak)

haberkozluk.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu