Haber

AK Partili Çelik: Cumhurbaşkanımızın kararlı çizgisi Kılıçdaroğlu’nun anlayamayacağı düzeyde

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Cumhurbaşkanımızın küresel sistem içindeki güçlü ve kararlı çizgisi Kılıçdaroğlu’nun asla anlayamayacağı düzeydedir.”

AK Partili Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Sayın Kemal Kılıçdaroğlu yine cehalet dolu cümlelerle Cumhurbaşkanımıza saldırdı. Her zaman olduğu gibi kendisine verilen metni yayınlayarak G20 Zirvesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. hiç anlamadığı konulardaki açıklamalarına bir yenisi daha: Öncelikle Sayın Kılıçdaroğlu, hayatı boyunca Türkiye Cumhuriyeti’nin hak ve çıkarlarını korumaya yönelik hiçbir uluslararası müzakereye liderlik etmemiştir. Bu noktada G20 Tepesi ve uluslararası gelişmelere ilişkin açıklamaları, dış politikanın en temel gelişmelerinden habersiz olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur” dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘Erdoğan küresel güçlere boyun eğdi’ dediğini kaydeden Çelik, “Cumhurbaşkanımızın küresel sistem içindeki güçlü ve kararlı çizgisi, Kılıçdaroğlu’nun hiçbir zaman anlayamayacağı düzeydedir. Aslında sürecin tüm aktörleri, Küresel sistem Sayın Cumhurbaşkanımızın kararlı ve vizyon sahibi olduğuna inanıyor. Nasıl ki kendisi bir dış politika çizgisi izlediğini çok iyi biliyorsa, arkadaşlarımız da bu duruşa saygı duyduklarını açıkça ifade ediyorlar. Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’siz bir masa kurulduğunu açıklaması Türkiye açısından büyük bir iddiadır. Masa söz konusu olduğunda sadece 7’li masadan anlayan biri. Cumhurbaşkanımız ise küresel ve bölgesel etkinliklerde ‘Türkiye’siz masa kurulmaz’ diyor. Bunu defalarca kanıtladı.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu