Haber

AK Parti Kümelenme Başkan Yardımcısı Bülent Turan’dan değerli açıklamalar

Bülent Turan’ın açıklamalarından satırbaşları:

(“Dur ve Düşün” adlı kitabı) pandemide büyük bir fırsat oldu. O dönemde elimden geldiğince yazmaya çalıştım. Aileden devlete bütün sorunlar var.

SEÇİM TAKVİMİ

AK Parti 5 yıldır bunu tüm kurumlarıyla dile getirdi. Hem GÜZEL Parti hem de CHP erken seçim var diye konuşmalar yaptı. Onlar konuşurken biz yolumuza devam ettik. 18 Haziran’a sadece birkaç ay kaldı, bu saatten sonra yapılacak seçimler erken olmayacak. Hala 18 Haziran’ı istiyoruz ama anayasa hem Meclis’e hem de Cumhurbaşkanlığına yetki veriyor. Sezonun tüm koşullarına, fırsatlara, tatillere, sınavlara göre bir tarih belirlenebilir. 16 Haziran’da okullar kapanıyor, insanlar tatile çıkacak. Seçimler partilerin en özel günleridir.

18’ini istiyoruz ama 18’i uygun olmazsa başka bir tarihe revize edilecek. Hac var, okulların kapanması var, bayram var. Hangi tarihin uygun olduğuna Cumhurbaşkanımız karar verebilir. Cumhurbaşkanımızın seçimleri gözden geçirmesini istiyoruz. Cumhurbaşkanı kararı ile seçim tarihinin yenilenmesini istiyoruz. Cumhurbaşkanımız mart başında karar alırsa mayıs ortasında seçim olabilir. Biz erken seçim istemiyoruz, en yakın tarihin 18 Haziran olmasını istiyoruz.

“ERDOĞAN’IN GÜÇLÜ LİDERİYLE SORUNLARI AZ HASARLA AŞIYORUZ”

5 yıldır bu yeni sistemle birlikte krizlerin nasıl aşılacağını gösterdik. Eski sistem olsaydı krizler hep olurdu. Pandemi gibi öngörülemeyen bir krizdi. Öte yandan Türkiye’nin çarkları dönüyor. Son zamanlarda tüm dünyada akıl almaz fiyat artışları yaşanıyor. Petrol varili 50 dolardan 150 dolara ulaştı. Doğal gaz asla tahmin edilemeyecek bir şey, 150 ila 3500 dolar arasında buldu. Erdoğan’ın güçlü liderliğiyle bu sıkıntıları az hasarla atlattık. Türkiye’de ihracat ve istihdam artmaya başladı. Dünyanın her yerinde güçlü liderlere ihtiyaç var.

Ayrıca altyapı ve üstyapı olanaklarını da görebilirsiniz. Bizim insanımız vefalıdır, bu 20 yılı değerlendirin ve fikir verin.

“ERDOĞAN TARİHİN EN YÜKSEK OYUNUNU ALACAK”

Halk bir lidere oy verdiğinde partisine de oy verir. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bunu farkla karşılayacağını düşünüyorum. Erdoğan’ı seçen zihniyet partisine oy verecek. MHP ve AK Parti ile birlikte mevcut sandalyeden bir sandalye daha alacağız. Erdoğan bu seçimde tarihinin en yüksek oyu alacak. Anketler bu argümanları doğrulamaktadır. 6 ay öncesine göre ekonomimiz, siyasi motivasyonumuz.

KAYNAK: HABER7

imamogluhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu