Haber

Adana Demirspor: TFF’nin 18 Temmuz’a kadar aynı anlayışla yönetilmesi…

Süper Lig’de tartışmalar sürerken Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin duyurduğu 18 Temmuz’da seçimli genel kurul yapma kararına kulüplerden ardı ardına eleştiriler gelmeye devam ediyor.

Beşiktaş’ın ardından Adana Demirspor, kongrenin 2023-2024 sezonu sonuna alınması çağrısı yaptı.

Adana Demirspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Aytekin Aktaş imzasıyla yayınlanan açıklama şöyle:

“TFF Yönetim Kurulunun, bugün açıklamış olduğu 18 Temmuz 2024 tarihli genel kurulunda gerçekleşecek seçim kararının, mevcut Türk Futbolunun yaşamış olduğu kaos durumu içerisinde geç bir tarih olacağı kanısındayız. Konuya ilişkin olarak, hiçbir öneri almadan, hiçbir demokratik sürece ihtiyaç duymadan belirlenen bu tarihin ivedilikle 2023 – 2024 sezonunun hemen bitiminde yapılmasına ihtiyaç olduğu görüşümüzü kamuoyu ile paylaşıyoruz.
Yeni sezonda her şeyden önce, Türk Futbolunun bu sezon yaşamış olduğu tüm olumsuzlukları değerlendirerek, bir daha yaşanmaması adına atılacak tüm adımlar ve kararlar önceliğimiz olmalıdır. 9 Ağustos 2024 tarihinde başlayacak olan 2024 – 2025 Trendyol Süper Ligi’nin sağlıklı ve profesyonel bir şekilde ilerleyebilmesi için; tüm kurulları ile yenilenmiş ve doğru organize edilmiş bir Futbol Federasyonu’na ihtiyaç duyduğu bir gerçektir. Türkiye Futbol Federasyonu’nun aynı anlayış ve aynı tutumla 18 Temmuz 2024 gibi bir tarihe kadar daha yönetilmesi Türk Futbolu’na sadece zarar verecektir.
18 Temmuz tarihinin bir an önce öne çekilmesi hususunun değerlendirilerek, doğru zamanlama ile önümüzdeki sezon Futbolumuzu yeniden hak ettiği konuma taşımak gayesi ve inancı Şu an Türk Futbolunun tüm dinamiklerinin önceliği olmalıdır.”

(SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu